• English
 • Français
 • Deutsch
 • Русский
 • Português
 • Italiano
 • हिन्दी
 • Español
 • Nederlandse
 • العربية
 • Tiếng Việt
 • ภาษาไทย
 • Bahasa Indonesia
 • বাঙ্গালী
 • Türk

Материјал FPC

Shing Yau Sponge Enterprise Co., Ltd. е голем производител, на снабдувачот, инвеститорот и производителот на висок квалитет Материјал FPC. Наша цел е да се произведуваат производи со висок стандард на квалитет, стил, технологија и иновации. Ова се постигнува со користење само на најдобрите суровини, искусни инженери, и производствени капацитети на располагање. И, ние се гарантира да ви обезбеди овие производи на странските пазари со висок квалитет и конкурентна price.Our добар квалитет и нашите професионални услуги се ценат од страна на клиентите од многу земји, ако сте заинтересирани Ве молиме слободно контактирајте со нас.
Странство, креаторите се гледа во

Материјал FPC

. Производители се адаптација изданија на адресата барања во енергијата, складирање, поврзување, приватноста и надворешна заштита.
 • Материјал FPC - FPC Material
Материјал FPC - FPC Material Материјал FPC - FPC Material
Материјал FPC
модел - FPC Material
FPC(Комбинирани честички од влакна),исто така именуван како“органски пластика”во Јапонија,е био-пластична честичка која се состои од природни растителни влакна и скроб во специфична пропорција.Растителни влакна во FPC доаѓаат од различни видови на земјоделски производи или остатоци,како лушпи од ориз,пченица лушпи,пченка стебленца,шеќерна трска,кокосова лушпа,дрвени парчиња,и остатоци од кафе,итн.

Достапно е мешање со пластика и гума.Затоа,со користење на FPC директно ќе ја намали количината на пластичен или гумен материјал.Покрај тоа,производите направени од FPC може да се рециклираат и повторно да се употребуваат.Прилагодување на глобалната забрана за пластика,FPC е и ќе биде најдобро решение.

Од препознатливите карактеристики и апликации на FPC како што е споменато погоре,пластични и гумени производи во секојдневниот живот се пазарите на FPC,ex.Материјали за чевли,безбедни играчки,спортска опрема,и палети итн.

Shing Yau Sponge Enterprise Co., Ltd.
FPC Material
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа